НОВИНИ

Скасування Дня Свободи продовжать оцінювати у суді 7 березня

Наступне засідання Вищого адміністративного суду за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіній про визнання незаконним указу президента Віктора Януковича про скасування Дня Свободи відбудеться 7 березня.

Про це повідомляє газета «Коммерсанть-Украина».

Як пише видання, перше засідання за цим позовом відбулося 15 лютого.

Виступаючи в суді, Ніколіна заявила, що Конституцією не передбачено право президента вводити або скасовувати державні свята. Крім цього, вона нагадала, що на момент видання указу Віктора Януковича був відсутній закон, який би визначав, який орган має право їх встановлювати і скасовувати. Вислухавши її аргументи, суддя оголосив про наступне засідання.

Після засідання Ніколіна заявила, що «об'єднання Дня Свободи з Днем Соборності нелогічне та історично невмотивоване».

«Це два різні свята. Янукович дозволив собі скасувати день Помаранчевої революції з однієї причини - через панічний страх перед українським народом», - вважає лідер обласної організації УНП.

Разом з тим прихильники Віктора Януковича впевнені, що суд відмовить у задоволенні позову і тим самим відновить історичну справедливість.

«Це свято (День Свободи – Ред.) ділив громадян на революціонерів та інших людей, що розколює країну, а президент зняв це протиріччя», - заявив заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Як відомо, це свято було встановлено указом президента Віктора Ющенко в 2005 році в пам'ять про події Помаранчевої революції. Саме 22 листопада 2004 року, на наступний день після оголошення результатів другого туру президентських виборів, згідно з якими перемогу здобув кандидат Віктор Янукович, на майдані Незалежності розпочалися масові акції протесту. 30 грудня 2011 Янукович своїм указом скасував День Свободи, поєднавши його з Днем Соборності, який відзначається 22 січня.

В адміністрації президента пояснили, що рішення об'єднати свята було прийнято після того, як з таким проханням до глави держави звернулися представники низки громадських організацій.

Керівник Рівненської обласної організації УНП Світлана Ніколіна подала позов до Вищого адмінсуду за скасування Дня Свободи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.