НОВИНИ

Православно-католицькі переговори зайшли у глухий кут

Переговори офіційної православно-католицької комісії нещодавно зайшли у глухий кут.
Це констатував кардинал Курт Кох, глава Папської ради сприяння християнській єдності. Він є основним доповідачем великої міжнародної екуменічної зустрічі в Інсбруку, яка тривала до 15 лютого.
 
На думку кардинала, сьогодні в екуменічному діалозі важливо поєднати етику і віру, адже розбіжності між церквами стосуються в основному питань образу людини. Тому слід розвивати «загальну християнську антропологію». Це одна з найважливіших задач екуменічного руху.
 
Щодо діалогу з Православними церквами, то на сьогодні на порядку денному найгострішим питанням тут є позиція щодо примату Папи Римського. Переговори офіційної православно-католицької комісії нещодавно зайшли у глухий кут. Останнє пленарне засідання спільної комісії відбулося у вересні 2010 року у Відні та було присвячене саме ролі Єпископа Риму в єдності церкви. У Відні не було досягнуто згоди щодо підписання спільного документа. Православна сторона повідомила також, що шукати надалі згоди з цього історичного питання не має сенсу.
 
Ватиканський ієрарх, однак, сподівається на продовження діалогу у цьому напрямку. У бесіді з католицьким агентством «Kathpress» кардинал назвав необхідністю для всіх церков виступати з єдиною думкою в таких важливих сферах, як дослідження на стовбурових клітинах, аборти і евтаназія; те саме стосується шлюбу та сім'ї, а також явища гомосексуалізму.
 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.