НОВИНИ

Верховний суд намагається захистити пенсії і довічне грошове утримання суддів

Верховний Суд (ВСУ) просить Конституційний Суд (КС) оцінити конституційність обмеження розмірів і зміни інших умов виплат пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці. Про це сказано в повідомленні прес-служби Верховного Суду.

15 лютого пленум Верховного Суду під головуванням Петра Пилипчука вирішив звернутися до КС із поданням щодо відповідності Конституції окремих положень статті 2 і абзацу 2 пункту 2 розділу II закону "Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року й статті 138 закону "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року. 

На думку Верховного Суду, положеннями вищезгаданих законодавчих актів значно погіршено умови пенсійного забезпечення й виплати щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці, які є гарантіями незалежності суддів.

Також учасники пленуму вважають, що обмеження розмірів і зміну інших умов виплати пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці не узгоджують з існуючими міжнародно-правовими стандартами забезпечення незалежного й безстороннього правосуддя.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2011 року КС визначив, що поняття "щомісячне довічне грошове утримання", що міститься в Податковому кодексі, означає неоподатковувану виплату судді, який, маючи право на відставку, продовжує працювати й одержує її з державного бюджету у формі щомісячного грошового утримання, або судді у відставці, що отримує таку виплату з Пенсійного фонду за рахунок коштів держбюджету.

Нагадаємо, головою Верховного Суду України наприкінці грудня 2011 року було обрано суддю ВСУ Петра Пилипчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.