НОВИНИ

Росія готова за необхідності використати ядерну зброю

Збройні сили Російської Федерації готові відповісти на будь-яку загрозу безпеки країни, в тому числі, з використанням ядерної зброї. Про це заявив начальник Генштабу ЗС РФ, генерал армії Микола Макаров в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".

"Якщо виникнуть загрози цілісності Російської Федерації, то ми маємо право застосувати ядерну зброю. В цьому випадку ми її застосуємо", - сказав Макаров. За його словами, Генштаб розглядає ядерну складову Збройних сил як основу стратегічної стабільності.

"Дуже серйозно працюємо з модернізації нашого ядерного потенціалу", - сказав Макаров. Зокрема, за його словами, Міноборони РФ закуповує атомні підводні ракетоносці нового покоління, запланувало оновлення і модернізацію стратегічної авіації, вводить в дію нові ракетні комплекси РВСН, в тому числі ракети "Ярс".

Окрім того, як повідомив Макаров, одночасно розвиваються сили загального призначення. "На жаль, нам загрожує ряд нестабільних держав, де не потрібно ядерну зброю (застосувати - ред.), а потрібні підготовлені, потужні і мобільні Збройні сили, щоб вирішити будь-яку конфліктну ситуацію", - сказав Макаров.

За його словами, Росія "не збирається воювати проти всього НАТО". "У нас таких завдань і цілей немає", - сказав начальник Генштабу.

Як повідомлялося раніше, Росії в майбутньому, можливо, доведеться не скорочувати, а нарощувати ядерні озброєння у зв'язку з новими викликами, пов'язаними з військово-ядерним поширенням. Такої думки заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.