НОВИНИ

Нацкомісія з моралі відмовилась аналізувати вірш Винничука

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі відмовилася розглядати скаргу на вірш львівського поета Юрія Винничука «Убий пид...са», прочитаний ним під час літературного форуму «Ніч еротичної поезії» в Києві 11 листопада минулого року.

Про це повідомляє «Коммерсанть-Украина».

У листі комісії, підписаному її головою Василем Костицьким, йдеться, що в обов'язки Нацкомісії входить аналіз друкованої продукції сексуального чи еротичного характеру, призначеної для продажу і розповсюдження, а оскільки Винничук тільки прочитав свій вірш, то цей факт не може бути предметом розгляду.

Політолог Володимир Бондаренко, який звернувся зі скаргою до народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), а той у свою чергу - в МВС і Генпрокуратуру з вимогою розслідувати «аморальну і бездуховну діяльність мешканця Львова Юрія Винничука» назвав рішення комісії відпискою, а Леонід Грач відреагував куди більш емоційно:

«Навіщо взагалі потрібна така комісія, якщо вона шукає лазівки, щоб не виконувати свою пряму роботу? Зараз будь-яка інформація потрапляє в інтернет і стає надбанням суспільства - і тому повинна бути предметом розгляду».

Винничук залишився задоволений відповіддю Нацкомісії:

«Я чекав, що все так і завершиться, тому що всі заяви на мою адресу були абсолютно безглуздими, та й немає таких законів, щоб забороняти поезію. Грайливі вірші Пушкіна, наприклад, вільно продаються, і ніхто проти них не виступає».

Секретар Національної спілки письменників Сергій Пантюк заявив виданню, що «свобода творчості та право художника на самовираження повинні бути обов'язковими умовами існування демократичного суспільства».

«Винничук повинен занести Грачу і Бондаренко подарунок за таку рекламу своєї поезії», - зазначив Пантюк.

Читайте також: Порнографічний скандал з політичним присмаком: у чому звинувачують Юрія Винничука

Нагадаємо, політолог Володимир Бондаренко висловив невдоволенням віршем, який, на його думку, «містить натяки на чинну владу і заклики усунути її неправовим способом». Він звернувся зі скаргою до народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), а той у свою чергу - в МВС і Генпрокуратуру з вимогою розслідувати діяльність Винничука. Ці відомства переадресували депутатське звернення до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Винничук заявляв, що написав пояснення до міліції щодо декламування еротичної поезії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.