НОВИНИ

Україні чітко дали зрозуміти, що для підписання угоди з ЄС потрібно дотримуватися політичних умов

Комісар ЄС заявив, що владі України чітко дали зрозуміти: для ратифікації угоди про асоціацію потрібно дотримуватися політичних умов.

«Такі, як Україна, Молдова, Грузія, які дуже серйозно і відверто говорять про їх європейські прагнення... Цим країнам ми кажемо: знаєте, в політиці не можна скоротити шлях, немає обхідних шляхів. Працюйте в рамках Східного партнерства, дотримуйтесь цінності, принципи, зміцнюйте демократію, демократичні установи, відповідальність політиків, демократію в цілому, і ви допоможете собі на шляху до ЄС», - заявив комісар ЄС з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю каналу EuroNews, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

«З Україною тільки в кінці минулого року ми завершили переговори щодо Угоди про асоціацію - це дуже важливий документ, який передбачає набагато більш тісну політичну асоціацію і більш глибоку економічну інтеграцію. І якщо ця угода буде підписана, ратифікована і набуде чинності, це стане дуже значним внеском в європейські прагнення України», - зазначив він.

«Ми чітко дали зрозуміти, що для підписання і ратифікації угоди Україна повинна дотримуватися політичних умов: поважати цінності, які становлять суть наших відносин і які відображені в нашій угоді про асоціацію. І зловживання судочинством в політичних цілях, як це відбувається у справі колишнього прем'єр-міністра і ряду колишніх політиків, є ознакою слабкого верховенства права в Україні. Тому Україні потрібно зробити багато чого для успішного завершення цього процесу, для того, щоб обидві сторони змогли отримати вигоду з нових відносин, які передбачає угода про асоціацію», - сказав єврокомісар.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вказує на відсутність політичної волі Європейського Союзу для підписання й ратифікації угоди про асоціацію з Україною.

Посол Великої Британії в Україні Лі Тернер заявив, що країни ЄС не допустять підписання угоди про асоціацію з Україною, поки лідери опозиції залишаються ув'язненими і не зможуть займатись політикою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.