НОВИНИ

ЄС надасть 10 містам України €1,5 млн на поліпшення енергозабезпечення

У проекті ЄС «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» беруть участь 10 українських міст районного значення з різних областей. Про це 13 лютого під час презентації проекту в Києві заявив перший секретар представництва Європейського Союзу в Україні, керівник третього відділу програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Ханс Райн.

«Сьогодні ми започатковуємо відразу 10 проектів, які були відібрані й отримають кошти на реалізацію. Вони пов'язані з поліпшенням рівня енергозабезпечення та ефективності. Загальний обсяг коштів за цим конкурсом заявок становить понад 1,5 млн євро», - сказав Райн.

За його словами, проект охоплює майже всю територію України. Заходи з енергоефективності реалізовуватимуться в містах Гола Пристань (Херсонська область), Бурштин та Долина (Івано-Франківська область), Рахів (Закарпатська область), Зеленодольськ (Дніпропетровська область), Копичинці та Борщів (Тернопільська область), Зоринськ (Луганська область), Яготин (Київська область), Новоселиця (Чернівецька область).

«Ми сподіваємося, що інвестиції у сферу енергоефективності насправді дуже допоможуть вам знизити витрати на енергоносії, що, у свою чергу, дозволить заощадити кошти, які згодом можуть бути використані урядовими органами для інвестування на інші цілі», - сказав Райн. Він додав, що ЄС і надалі приділятиме велику увагу питанням, пов'язаним з енергетикою в контексті співпраці з Україною.

За результатами конкурсу, який проводився минулого року, з 77 українських міст-претендентів на участь у проекті було відібрано 10 - які подали найкращі пропозиції. Вже 14 лютого розпочнеться реалізація заходів з комплексної термомодернізації місцевого дитсадка в місті Яготин.

Як повідомлялось, раніше Європейський Союз також розпочав в Україні новий проект щодо підтримки реформ в енергетичному секторі. На першому етапі ЄС надасть 2 млн 781 тис., а всього - 63 млн євро.