НОВИНИ

30% «віз інвесторів» до Великої Британії отримують мільйонери з пострадянських країн

У Великій Британії зростає число багатих іноземців, які користуються «візами інвесторів», що дозволяють людям, які мають щонайменше £1 млн інвестувати в країну та залишитись на її території протягом трьох років. Про це повідомляє The Telegraph

Найбільше таких віз отримують громадяни Росії, які становлять 21% багатіїв, які прибувають до Великої Британії, користуючись правилами, введеними в 2008 році.

З квітня 2008 року число іноземців, що в’їжджають до країни через таку схему, за даними комерційної юридичної фірми  McGrigors, зросло з 34 до 320. На заможних китайців у свою чергу припадає 15% подібних дозволів на проживання.

Близько 30% усіх віз отримують заможні приватні особи з країн колишнього Радянського Союзу, в тому числі з Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Росії та України.

Експерти вважають, що візи розглядаються як прискорений процес для багатих іноземців отримати британське громадянство.

Партнер McGrigors і глава відділення фірми  з Росії та України Юрій Ботюк зазначає: «Багато росіян та громадян країн СНД, з якими я працюю, є мігрантами за стабільністю. Вони хочуть мати паспорт ЄС і розглядають Велику Британію як першочерговий притулок для безпеки. Кілька років тому нинішні протести та соціальні хвилювання в Росії були б немислимими. Те, що ми побачили в минулому році підштовхне ще більше заможних росіян шукати стабільність закордоном».

Правила «інвесторських віз» розроблені для скорочення спекуляцій з дорогою власністю в центрі Лондона, яка користується попитом багатих росіян та для контролю за направленням грошей в інші регіони. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.