НОВИНИ

В Португалії відбулись масові акції проти урядових заходів жорсткої економії

Сотні тисяч людей зібралися в суботу в столиці Португалії на акції протесту проти заходів жорсткої економії, прийнятих урядом країни для скорочення держборгу в обмін на допомогу міжнародних кредиторів.
Більш ніж 300 тис. чоловік взяли участь в акціях протесту спрямованих проти дій уряду. Демонстранти, які з'їхалися до Лісабона з усієї країни, тримали в руках плакати з різними написами, зокрема, "Ні експлуатації, немає нерівності, немає бідності".
 
Генсекретар найбільшої профспілки в Португалії - Загальної конфедерації трудящих - Вірменію Карлуш заявив, що це одна з найбільших демонстрації в цьому році. За його словами, в ній беруть участь не тільки держслужбовці, яких безпосередньо зачіпають прийняті урядом заходи, але також пенсіонери, молодь та безробітні.
 
Усього в 2011 році португальська економіка отримала 12600000000 євро від МВФ і 25,2 млрд євро від Європейського союзу. Для цього в травні минулого року Португалія погодилася реорганізувати свій бюджет відповідно до плану кредиторів з ЄЦБ, МВФ і Єврокомісії.
 
Ці фінансові вливання є частиною спільного пакета допомоги в 78 млрд євро, який ЄС і МВФ збираються реалізувати в найближчі три роки.
 
Нагадаємо, як повідомляв Тиждень, Португалія, слідом за Грецією, почала рух до дефолту після після початку продажу інвесторами португальських облігацій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.