НОВИНИ

Віце-прем’єр Грузії: країна буде членом НАТО

Віце-прем'єр Грузії і держміністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Георгій Барамідзе впевнений, що Грузія стане членом НАТО, навіть незважаючи на проблеми Абхазії та Південної Осетії, розповів він в інтерв'ю ZN.UA.
«Якби Грузія не була сусідом Росії, ми вже давно стали б членом НАТО. Оскільки ж цей чинник існує, для нас планка набагато вища, ніж була встановлена для інших країн. Проте й не така, аби ми не могли її подолати», — зазначив Барамідзе.
 
Віце-прем'єр Грузії висловив упевненість, що на Чиказькому саміті НАТО альянс ще раз підтвердить рішення Бухарестського саміту про прийняття Грузії до організації.
 
«Після парламентських і президентських виборів у нашій країні шлях у НАТО практично буде розчищений. Час, який залишився до виборів, ми використаємо, аби показати готовність Тбілісі вирішити всі наші розбіжності з Москвою на основі взаємного поважання суверенітету та територіальної цілісності одне одного», — сказав віце-прем'єр.
 
«І якщо Росія не піде на це, то в скептиків, котрі опираються через зазначений конфлікт вступові Грузії в альянс, не буде аргументів проти. Бо тоді НАТО муситиме визнати, що дає Росії інструмент, який гарантує право вето на вступ інших країн в організацію: досить створити якийсь конфлікт — і автоматично призупиняється вступ цієї держави в Північноатлантичний альянс», — заявив Барамідзе.
 
Міністр вважає, що подальше зближення Грузії з НАТО не спровокує новий збройний конфлікт з Росією.
 
«Бухарестський саміт показав: якщо НАТО має намір прийняти Грузію, то чим раніше це станеться, тим краще. Але коли Росія бачитиме, що альянс поводиться невпевнено, — це стимулюватиме її до якихось дій. У 2008-му Москва так і зробила, що недавно відверто визнав президент Росії. Проте навіть після серпневої війни альянс повторив: Грузія буде членом НАТО», — заявив він.
 
Нагадаємо, як писав Тиждень, в грудні минулого року конгрес США проголосував за поглиблення військової співпраці з Грузією. Внаслідок цього Тбілісі отримає нове озброєння, можливо, і від інших країн - членів НАТО.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.