НОВИНИ

Президент Могилянки пояснив, чому заборонив виставку в університеті

У Києво-Могилянській академії немає цензури, оскільки все будується на довірі один до одного. Про це президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт написав у Facebook.

За його словами, виставка «Українське тіло» являє собою той виняток, який в усьому світі пов'язаний із ставленням до так званих патогенних текстів (які містять насамперед порнографію і насильство).

«Головна складність таких дискусій, в яких фігурує звинувачення у цензурі, полягає у визначенні, що саме можна вважати порнографією. Оскільки саме по собі ставлення до порно є однозначно негативним», – пише Квіт.

Крім цього, він зауважує, що ця виставка є ствердженням права на порнографію: «моє право - моє порно», а також пропонує розрізнений набір порнографічних зображень.

«На мою думку, така мета не може реалізовуватися в університеті, в якому, до того ж, навчаються неповнолітні. Порнографія має певний попит, але узвичаєна на Заході законодавча практика спрямована на її «адресне» споживання. Пропаганда такого роду права взагалі не може вважатися нормою», – пояснив він.

Водночас Квіт зазначив, що аби дати можливість бажаючим журналістам можливість ознайомитися з виставкою, керівництво університету зробить спеціальний показнаступного тижня.

Нагадаємо, сьогодні Центр візуальної культури НаУКМА повідомив, що виставку «Українське тіло», присвячену дослідженню тілесності в українському суспільстві, закрили за рішенням президента вишу Сергія Квіта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.