НОВИНИ

Президента НаУКМА звинувачують у художній цензурі

Виставку «Українське тіло» в Центрі візуальної культури Київського національного університету «Києво-Могилянська академія», присвячену дослідженню тілесності в українському суспільстві, закрили за рішенням президента вишу Сергія Квіта. Про це Тижню повідомив Центр візуальної культури НаУКМА.

Вхід до галереї наразі зачинено на замок. Квіт пояснив свої дії таким чином: «Це не виставка, а лайно».

«Наслідком подібних дій, які ми розцінюємо як неприпустимий акт цензури, з простору публічної дискусії цілеспрямовано витісняється цілий спектр важливої соціальної та політичної проблематики, унеможливлюючи її критичний розгляд», – заявляють у Центрі візуальної культури. 

«Сподіваємося, такий необдуманий крок представників університетської адміністрації є наслідком тимчасового непорозуміння. Наразі ми змушені оголосити збір підписів на знак протесту проти художньої цензури в стінах НаУКМА та повторного відкриття виставки «Українське тіло», – повідомляє Центр візуальної культури університету.

За повідомленням організаторів, виставка «Українське тіло» – це погляд на український соціум як на матеріальне, культурне, інформаційне, ідеологічне, естетичне середовище існування тіла, осмислення тілесного досвіду проживання у ньому.

На виставці було представлено роботи українських художників Анатолія Бєлова, Євгенії Бєлорусець, Оксани Брюховецької, Олександра Володарського, Микити Кадана, Володимира Кузнєцова, Любові Малікової, Лади Наконечної, Миколи Рідного та багатьох інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.