НОВИНИ

Українські фільми поїхали на Берлінале

На Європейському кіноринку в межах міжнародного кінофестивалю Берлінале українські кінематографісти покажуть, чим займалися минулого року і над чим працюють тепер.
У п'ятницю, 10 лютого, Україна відкриє власний стенд у межах Європейського кіноринку Берлінського кінофестивалю. До столиці Німеччини вирушає українська делегація, у складі якої продюсери, режисери, кінокритики. Представлення українських фільмів, відзнятих минулого року, та актуальних кінопроектів на Берлінському МКФ цьогоріч організувало Держкіно у співпраці з компанією Arthouse Traffic. У попередні роки українським стендом опікувалась Українська кінофундація.
 
Єдиною українською роботою, яку покажуть повністю, стане українсько-польська стрічка “Рок-н-болл” режисера Дмитра Приходька. Кияни вже бачили картину під час фестивалі “Молодість”, де виконавця головної ролі Олексія Мінька відзначили спецдипломом дирекції фестивалю. Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський, який теж їде на Берлінале, вважає, що в такого малобюджетного фільму може бути велика аудиторія і що продати права на цей фільм продюсерам буде легко як для телебачення, так і для кінотеатрів.
 
Відкриватимуть український стенд півторагодинною програмою з уривків і трейлерів фільмів, вироблених в Україні за останній рік. В Arthouse Traffic підрахували, що 2011 року, враховуючи копродукцію, в Україні відзнято 14 повнометражних фільмів, 12 короткометражок, 15 документальних стрічок, 3 анімаційні фільми.
 
Також, як раніше повідомляв Тиждень, у Берліні представлять фільм Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”.
 
Нині в роботі перебувають 59 кінопроектів, понад половину яких мають з’явитися на світ протягом 2012 року. Такі проекти теж представлять у Берліні, зокрема стрічка “Брати” Вікторії Трофименко та “Плем’я” вже знаного на Берлінале Мирослава Слабошпицького. Ці проекти можуть знайти на Берлінале можливість спільного кіновиробництва, зацікавити продюсерів і прокатників, щоправда, лише у вузькому сегменті артхаусного кіно. Водночас проекти “Аутсайдер” Віри Яковенко і “Зелена кофта” Володимира Тихого є жанровим кіно, й матимуть більше шансів зацікавити кінематографістів на Європейському кіноринку. Українські актори також задіяні в одному з грузинських кінопроектів, що буде представлено на кіноринку Грузією.
 
У Берліні презентуватимуть й англомовний довідник UKRAINIAN FILM GUIDE 2011-2012. Голова Держкіно Катерина Копилова каже, що каталог, який ініційовано і профінансовано Агентством, дає повну картину стану української кінематографії. Каталог містить вичерпну інформацію про студії і технічне обладнання, інституції та об’єднання фахівців галузі, дає уявлення про творчі починання та вже реалізовані кінопроекти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.