НОВИНИ

Шевченківською премією нагородили двох письменників

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, за підсумками таємного голосування 9 лютого визначив лауреатів цьогорічної Шевченківської премії

Премію з літератури отримають два письменники: Петро Мідянка за збірку поезій 2010 року «Луйтра в небо» і Володимир Рутківській за історичну трилогію для дітей «Джури» 2007-2010 років.

Вручення нагород відбудеться в день народження Тараса Шевченка – 9 березня. Грошова нагорода за премію – 260 тисяч гривень.

Як повідомлялось, 2011 року комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них не було.

Нагадаємо, 2010 року президент Віктор Янукович своїм указом викреслив із положення про Національну премію імені Тараса Шевченка пункт, згідно з яким премія може вручатися громадянам за твори, що висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.