НОВИНИ

У Польщі висунули перші звинувачення у справі катастрофи під Смоленськом

Польська прокуратура сьогодні висунула перші офіційні звинувачення у справі Смоленської авіакатастрофи 2010 року, яка забрала життя майже сотні польських високопосадовців на чолі з Президентом Лехом Качинським.

Як повідомила у Польщі прес-секретар Варшавської Окружної прокуратури, яка веде цю справу, Рената Мазур, звинувачення висунуто заступнику глави Державної охорони Павлу Бєлавни.

За її словами, слідчі звинуватили генерала в тому, що він не виконав свій службовий обов’язок під час підготовки візиту президента Леха Качинського до Смоленська 10 квітня 2010 року.

Крім цього, його звинуватили у наданні неправдивих свідчень.

Співрозмовник агентства відзначила, що генерал не визнав своєї провини та відмовився надати пояснення.

Прес-секретар сказала, що прокуратура не вимагатиме його арешту.

Представник прокуратури не уточнила, коли цю справу може бути передано до суду.

Крім цього, міністр транспорту Польщі Славомир Новак звільнив главу державної комісії з розслідування льотних пригод Едмунда Кліха, який займався розслідуванням цієї катастрофи.

Проти Кліха виступили члени очолюваної ним комісії, які звинуватили його в тому, що під час розслідування причин катастрофи він недостатньо жорстко відстоював польську точку зору, що не знайшла достатнього відображення в підсумковому документі Міждержавного авіаційного комітету. Внаслідок члени комісії написали листа міністрові транспорту з проханням про звільнення голови.

Відставці Кліха передував скандал навколо нових розшифровок розмов у кабіні пілотів загиблого Ту-154.

Остання експертиза показала, що один з голосів в кабіні не належав головкому ВПС Анджею Бласіку, як вважалося раніше. Таким чином, доказів перебування в кабіні пілотів генерала Бласіка, якого підозрювали в тиску на екіпаж, не залишилося.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

Як повідомлялось, міністр оборони Польщі Богдан Кліч подав у відставку після оприлюднення звіту урядової комісії, яка розслідувала обставини катастрофи президентського літака під Смоленськом у 2010 році.