НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Москаль: прокурори вже пошкодували, що запросили мене в суд над Луценком

Депутат від НУНС Геннадій Москаль в суді обгрунтував абсурдність звинувачень, висунутих проти колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це повідомляє із зали суду кореспондент Тижня.

«Я не бачу взагалі злочинів Луценка. Я бачу лише протиріччя в законах, які мають бути усунені Конституційним судом, а не Печерським районним», - заявив Москаль.

Москаль пояснив, що за законом про Кабінет міністрів Луценко не був працівником міліції, він «навіть форму не носив».

«У суду є інформація про присягу Луценка за законом про міліцію? Він не був працівником міліції, а представляв МВС в уряді», - наголосив він.

«Політична фігура не могла бути за законом працівником міліції!», - заявив Москаль.

На запитання про особисте знайомство із екс-водієм Леонідом Приступлюком під час оформлення його на службу Москаль заявив, що на той момент як заступник міністра курував 12 служб МВС, «і ви хочете, щоб я знав усіх особисто, кожну собаку кінологічної служби на ім’я знав?».

Москаль зазначив, що «не побачив ніяких порушень», візуючи накази Луценка щодо прийняття на роботу Приступлюка.

Говорячи про надання квартири Приступлюку, Москаль зазначив, що «ми з Луценком не члени житлової комісії, й не розподіляли житла. Ми лише констатували право працівника на житло». «Приступлюк отримав квартиру згідно з чинними нормами законодавства, навіть якщо прочитаєте їх задом наперед як Коран», - додав він.

Москаль пояснив, що Приступлюк був більше, ніж просто водієм автогосподарства МВС. «Коли міністру дзвонить президент, спікер, оперативник – водій що, має вийти із машини, чи йому вмонтувати пристрій, щоб він не чув розмов?», - наголосив депутат.

Щодо оформлення Приступлюка в ДОС, Москаль також запитав суду: «Якби Приступлюк не був працівником розвідки, як він міг виїхати у секретний підрозділ? Хто міг би туди міністра везти?».

Крім того, Москаль назвав абсурдними звинувачення щодо виконання указу президента Леоніда Кравчука про святкування Дня міліції. Москаль запитав у присутніх суддів та прокурорів, чи був опротестований указ президента і наголосив, що «указ Кравчука вищий за постанову уряду про економію бюджетних коштів на час кризи».

Москаль додав, що нагляд за дотриманням законності дій міліції здійснює Генпрокуратура. «Де вона була раніше? Коли прокуратура була на святі, президент був, чому ніхто тоді не сказав про незаконність Дня Міліції? Як можна судити за це зараз?», - наголосив Москаль. «Це вас отрібно притягнути за бездіяльність», - додав депутат, звертаючись до прокурорів.

Після допиту Москаль у коментарі Тижню заявив: «Думаю, що вони  (прокурори – Ред.) пошкодували про те, що мене запросили».

Зазначимо, що перед початком допиту Москаль заявив, що не отримував повістку до суду. Крім того, він наголосив, що був у складі захисників Луценка, коли справу розглядав інший суддя, і тому, згідно зі статтею 69 КПКУкраїни, не можебути свідком.

Нагадаємо, адвокат Луцена Ігор Фомін не відхиляє, що вирок екс-міністру буде оголошено 13-17 лютого.

Раніше Москаль заявив, що це він порадив Луценку зареєструватися у квартирі його тодішнього водія Леоніда Приступлюка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.