НОВИНИ

Москаль про нового міністра оборони: Боже, врятуй Україну від таких призначень

Депутат Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Геннадій Москаль вважає неприйнятним призначення Дмитра Саламатіна на посаду міністра оборони. Про це він сказав в ефірі 5 каналу увечері 8 лютого.

"Боже, врятуй Україну від таких призначень. У нас уже були призначення при (президенті Вікторі) Ющенку, коли людину, яка жодного дня не служила в армії, призначали міністром оборони. У мене теж є сумнів, що він (Саламатін) служив у якійсь армії - радянській, російській або українській", - сказав Москаль.

Депутат вважає, що поведінка Саламатіна як депутата Ради послужить поганим прикладом військовослужбовцям.

"Якщо людина невихована, хамовита, що вона там "дідівщину" розводитиме в армії? Чи матиме він авторитет? Він же побив (депутата від НУНС Олеся) Донія, побив багатьох народних депутатів. Він за це так і не був покараний. Як можна з такою біографією ставити на такі високі державні посади? А потім ще дивуватися, що з якогось переляку падає рейтинг правлячої партії", - наголосив Москаль.

З приводу того, що Саламатін раніше очолював державний концерн "Укроборонпром", що має відношення до Збройних Сил, Москаль лише наголосив, що це закрита структура.

Нагадаємо, 8 лютого Президент Віктор Янукович звільнив Михайла Єжеля з посади міністра оборони й призначив на цю посаду Саламатіна.

Як повідомляв Тиждень, уродженець Казахстану, Дмитро Саламатін розпочинав свою кар’єру на шахтах Караганди, потім працював у Москві і лише 1999-го року перебрався до України.

У 1983-1985 роках Саламатін служив у лавах Радянської Армії, а потім "взявся за зброю"аж у 2010-му, коли Янукович призначив його генеральним директором Держкомпанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, а згодом - генеральним директор Державного концерну "Укроборонпром".

Відзначився Саламатін і як «боєць» у Верховній Раді: він двічі брав участь у парламентських бійках, зокрема, під час ратифікації Харківських угод у квітні 2010 року він зламав ніс депутату-бютівцю Володимиру Карпуку.

На думку депутата від НУНС Анатолія Гриценка, при призначеннні Саламатіна міністром оборони президент керувався не професійними вимогами, а такими як особиста відданість, лояльність і готовність виконати будь-яке завдання. Крім того, "Саламатін ніколи не проявляв свого бачення стратегії розвитку Збройних сил, при цьому виявив себе в бійках у парламенті". Тому Гриценко не очікуєякихось кардинальних змін на краще.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.