НОВИНИ

Чеські депутати добровільно відмовилися від недоторканності

Депутати нижньої палати парламенту Чехії добровільно відмовилися від пожиттєвої недоторканності. Про це повідомляє радіо Прага.

Законопроект підписали в середу, 8 лютого. За відповідні зміни проголосували 156 зі 161 присутніх депутатів. Жодного голосу проти не було.

Відповідно до нового закону, якщо депутат скоїв правопорушення і палата парламенту відмовляється видати порушника, то поліція може зачекати до терміну, коли закінчиться мандат. І після - завести справу. Раніше ж депутати були недоторканні пожиттєво.

Щодо адміністративних правопорушень - то чеські депутати залишилися у привілейованому стані порівняно з іншими громадянами. Так, депутат має право обирати - буде ним займатися відповідний комітет чи правоохоронні органи.

Наразі, аби зміни вступили в дію, їх має ухвалити сенат. Експерти вважають, що за ухвалою закону мають відбутися зміни у кримінальному та адміністративному кодексах. Оскільки термін давності, за яким скоєно протиправне діяння - три роки. В той же час депутатський мандат діє протягом чотирьох років, сенаторський - протягом шести.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.