НОВИНИ

Вартість парламентської «тушки» становить від $375 тис. до $10 млн.

Одразу після приходу до влади Віктора Януковича провладна парламентська коаліція почала поповнюватися депутатами з опозиційних фракцій. У квітні 2010 року лідер Блоку власного імені Юлія Тимошенко назвала вартість переходу одного політика до більшості – $5 млн. (близько 40 млн грн).

«Це - природний відбір. Ви уявляєте, нашим депутатам, багато з яких в житті і $50 тис.разом не бачили, сьогодні пропонують $5 мільйонів", - казала тоді Тимошенко.

У липні 2010 року вартість перебіжчиків суттєво впала. Соратник лідера БЮТ Олекса Гудима заявляв, що за його інформацією вартість «тушки» становить близько $1 млн (8 млн грн). В тому ж місяці «вартість» депутатів-перебіжчиків упала до $300 тис., «хоча починали з кількох мільйонів», -казав віце-спікер парламенту Микола Томенко.

За інформацією депутата з НУНС Олеся Донія, ціна переходу до коаліції становила $1,5 млн. для кожної «тушки».

Той же Доній у 2011 році зізнався, що йому самому двічі пропонували поповнювати ряди більшості. Про це депутат розповів під час бесіді з американськими урядовцями. «Особисто мені двічі пропонували гроші. Один раз — за перехід до Партії регіонів — $10 млн (80 млн грн). Останній раз пропонували $1 млн і $20 тис (160 тис. грн)утримання щомісячно», - зазначив Доній.

За твердженням Тимошенко, з березня 2011 року у парламенті почалася «нова кампанія скупки «тушок» з визначеним «тарифом» у сумі від $1 млн. до $3 млн. за депутата.

Минулого місяця 2012 року депутат НУНС Геннадій Москаль заявив, що нещодавно фракція Партії регіонів «скупала недорого» депутатів з опозиційних партій по 1 млн грн. – 1 млн. 200 тис. грн. Він припустив, що у 2012 році ціна за «тушку» становитиме в межах від 3 до 5 млн. грн, (близько $375 тис - $630 тис_.

Як повідомлялося раніше, сооратник Тимошенко Роман Забзалюк заявив, що за вихід із БЮТ отримав $450 тис. Пізніше лідер групи "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков оприлюднив свою позицію. Він заявив, що вимагає в бютівца  Забзалюка повернути гроші, отримані від фракції.