НОВИНИ

«КоммерсантЪ» готовий оприлюднити документи, пов’язані зі скандалом навколо грошей Єврокомісії

Газета «КоммерсантЪ-Украина» наполягає, що оприлюднена нею інформація про припинення Єврокомісїєю фінансової допомоги Україні через нецільове використання першого траншу на програми, що мають відношення до першого віце-прем'єра Андрія Клюєва, правдива і відповідає дійсності.

Про це йдеться в заяві редакції у відповідь на звинувачення офіційного представника Єврокомісії (ЄК) Пітера Стано у поширенні виданням неправдивої інформації про діяльність ЄК, з вимогою її спростування.

Редакція заявляє, що всі наведені у замітці цитати правдиві, а їх авторство дійсно належить високопоставленому чиновнику ЄК.

Газета вимагає від Єврокомісії відкликати неправдиві звинувачення, пред'явлені її офіційним представником.

У випадку, якщо Єврокомісія наполягатиме на своїй позиції, видання залишає за собою право опублікувати документальні докази і надати свідчення людей, присутніх при бесіді журналіста з процитованим у статті чиновником ЄК, а також надати роздруківки процитованої в статті офіційної переписки газети з європейськими чиновниками.

Крім того видання має намір і надалі стежити за розвитком подій, пов'язаних з припиненням фінансування Євросоюзом програм бюджетної підтримки Україні і сподівається на продовження плідної співпраці з європейськими структурами.

Нагадаємо, газета «КоммерсантЪ-Украина» 8 лютого написала, що Євросоюз припинив фінансування всіх програм бюджетної підтримки України обсягом понад 160 млн євро на рік через нецільове використання першого траншу на програми, що мають відношення до першого віце-прем'єра Андрія Клюєва.

Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України спростувала  цю інформацію, заявивши, що кошти фінансової допомоги Європейського Союзу на реалізацію програм з енергозбереження в Україні ні минулого, ні цього року не використовувалися.