НОВИНИ

Верховний суд Росії підтвердив Явлінському відмову у реєстрації кандидатом у президенти

Верховний суд Росії визнав законною відмову в реєстрації Григорія Явлінського кандидатом на посаду президента.

Як заявила в ході засідання в середу прокурор Лариса Степанова, ЦВК вірно витлумачила вимоги закону, визнавши недійсними підписи на підтримку одного з засновників партії «Яблуко», передані у вигляді копій.

Представники Явлінського, в свою чергу, звертали увагу на те, що в законодавстві немає прямої заборони на надання копій.

Григорій Явлінський у своєму мікроблозі в мережі Twitter назвав рішення Верховного суду визначеним наперед, проте, за його словами, було важливо пройти цю процедуру.

Як повідомлялось, Центрвиборчком РФ забракував понад 20% підписів, зібраних на підтримку Явлінського, при допустимих п’яти відсотках.

Згодом ЦВК надіслав Явлінському листа, в якому уточнюється, що недостовірними визнано трохи менше 3% підписів, зібраних на його підтримку як кандидата в президенти РФ. Решта майже 23 % становлять підписи, зібрані «з іншими порушеннями», зокрема, роздруковані на принтері підписи, які прийшли електронною поштою.

Нагадаємо, на виборах 4 березня за крісло президента Росії змагатимуться 5 кандидатів: нинішній прем’єр-міністр Владімір Путін, чию кандидатуру висунула партія «Єдина Росія», Сергій Миронов («Справедлива Росія»), Геннадій Зюганов (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР) та бізнесмен-мільярдер Михайло Прохоров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.