НОВИНИ

Кримському спікеру нагадали про відповідальність за українофобські висловлювання

Лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко вимагає від центральної влади надати належну оцінку українофобським висловлюванням голови Верховної ради Криму Володимира Константинова про його роздратування тим, що зараз міністри частіше спілкуються та листуються українською мовою. Про це повідомили в прес-службі партії «За Україну!».

«Фактично, керівник Кримського парламенту прямо заявив, що ігнорує Конституцію України, а значить і гаранта Основного Закону - президента України. На цьому тлі заяви Януковича про відновлення вертикалі влади в країні виглядають сумнівно», - сказав Кириленко.

Лідер партії «За Україну!» зазначив, що відповідно до статті 135 Конституції України, діяльність Кримського парламенту не може суперечити Конституції України, тому відверто українофобські та неконституційні висловлювання кримського спікера повинні дістати належну оцінку з боку центральної влади та українського суспільства.

Водночас віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко нагадав, що стаття 10 Конституції України передбачає, що державною мовою в Україні є українська мова, підкресливши, що «принцип державності мови, звичайно, поширюється на політичних діячів і державних службовців, які працюють на всій території України», повідомляє прес-служба політика.

При цьому Томенко додав, що, на щастя, у статті 134 Конституції Автономної Республіки Крим визначена «невід'ємною складовою частиною України».

«Я сподіваюся, що спікер парламенту Криму не має подвійного громадянства і є громадянином України. Тому з міркувань етики громадянина України мав би поважати мову держави, в якій він є однією з вищих посадових осіб», - підкреслив Томенко.

За його словами, посада такого рівня, безумовно, вимагає знання державної мови, а тому «подібні висловлювання є не просто недоречними, а і некоректними і зневажливими по відношенню до Української держави та Конституції України».

«У нього є лише одна альтернатива: або поважати Україну, її Конституцію, або повертатися в бізнес, де немає вимог до знання державної мови», - додав віце-спікер.

Нагадаємо, Верховна рада Криму створила робочу групу з моніторингу функціонування російської мови та інших національних мов автономної республіки у сферах освіти, культури, фармакології, нотаріаті, судочинстві, в діяльності правоохоронних органів, торгівлі, рекламі і телерадіомовленні.

Йдеться про дотримання статті 10 Конституції України і статей 10-14 Конституції Криму.

 "(Дратує) те, що багато міністрів починають звертатися до нас українською мовою... Знову пішло листування (українською), знову починаємо відкатуватися назад", - сказав спікер кримського парламенту Володимир Константинов журналістам після засідання президії ВР Криму, де була створена робоча група.

Він повідомив також, що парламент Криму готує звернення про ухвалення закону про мови, яке планується розглянути на найближчому пленарному засіданні в лютому.

 "Поки кіно в Сімферополі ми не дивитимемося російською мовою, нічого доброго не буде", - сказав він.