НОВИНИ

Деякі сири зі "списку Оніщенка" навіть не виробляють в Україні

Голова Національної асоціації молочників України Василь Бондаренко каже, що деякі з видів продукції, до якої у Роспотрєбнадзора є претензії, в Україні не виробляють.
"Наприклад, Шосткінський комбінат, який належить французам. Він виробляв сир "Мисливський" брусковий, але лише до 2009 року. Вже три роки, як цей сир не виробляється ані для внутрішнього, ані для зовнішнього ринку. А він фігурує у списку претензій, вони кажуть, що цей сир забракований, що вони у ньому якісь рослинні жири знайшли. Звісно, є і ті підприємства, що дійсно працюють на російський ринок. Але вони намагаються тримати марку, бо вони краще за нас розуміють, що буде, якщо вони втратять цей ринок", - заявив пан Бондаренко інтерв’ю ВВС Україна.
 
Якщо російський ринок закриється зовсім, то у нас будуть величезні проблеми. Адже, крім російського ринку, ми, фактично втрачаємо і ринки тих країн, що входять до Митного союзу - Казахстан, Білорусь. А якщо згадати події 2006 року (час першого "сирного" конфлікту між Україною та Росією), то далі події розгортаються так: внутрішній ринок "забитий", ціни на продукцію падають, падають і ціни на сировину - молоко. Для селян це велика проблема, вони починають вирізати корів, бо їм не вигідно продавати молоко за такими низькими цінами, розповів Голова Національної асоціації молочників.
 
За його словами, українські сировари постачають на російський ринок до 20 % своєї продукції, а тому закриття цього ринку буде досить відчутним для українських виробників. Зараз і представники міністерства, і підприємств виїхали в Росію, разом зробили аналізи, вже є перші відновлення поставок. Бо як такої заборони нема. Повернення продукції чи забраковки нема. Штрафних санкцій поки нема. Тобто, ще день-два, і буде названо лабораторії, і ця ситуація, ми сподіваємося, якось позитивно для нас розв’яжеться, сказав Бондаренко.
 
Як повідомляв Тиждень, у вівторок, 7 лютого, в Росії набула чинності заборона на ввезення сирів деяких українських виробників, про що повідомив голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.