НОВИНИ

У Швеції пенсійний вік можуть збільшити до 75 років

Вік виходу на пенсію в Швеції необхідно підвищити до 75 років, заявив у вівторок, 7 лютого, прем'єр-міністр країни Фредрік Рейнфельдт в інтерв'ю шведській газеті «Дагенс ньюхетер».
Глава шведського уряду вважає, що соціальна програма Швеції не зможе в майбутньому забезпечувати такі ж щедрі пенсії, якщо не збільшити пенсійний вік населення.
 
Шведський прем'єр також зазначив, що роботодавцям варто переглянути своє ставлення до людей у ​​віці і приймати на роботу громадян старше 55 років. "Треба брати на роботу людину у віці 55 років, якщо вона згодна працювати до 75, оскільки  20 років — це достатній і привабливий термін трудової угоди", — стверджує прем'єр. 
 
Заяви Рейнфельдта викликали бурхливу реакцію профспілок, які вважають збільшення пенсійного віку радикальним і необгрунтованим кроком. «Це неможливо зробити зараз, коли, в середньому, люди йдуть на пенсію у віці 64 років», — заявив газеті Матс Морін — економіст, який працює в місцевій профспілці.
 
З його слів, уряду спочатку потрібно поліпшити умови праці громадян, щоб вони залишалися здоровими до похилого віку і могли продовжувати працювати.