НОВИНИ

Лавров привіз до Дамаску секретне послання

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прибув з візитом до Сирії, де заявив, що сирійський президент Башар Асад поділяє загальне прагнення припинити насильство в країні.

Росія хоче взяти на себе роль посередника у сирійському конфлікті. Очільник російського МЗС приїхав до Дамаска, аби дипломатичним шляхом переконати Башара Ассада зупинити кровопролиття. Сєргєй Лавров передав президентові Сирії секретне послання від господаря Кремля і за підсумками переговорів заявив, що Ассад готовий до діалогу.

“З цією метою Сирія повідомляє Лігу арабських держав про свою зацікавленість у подовженні місії Ліги та її кількісному збільшенні, що дасть можливість дістатися до всіх гарячих точок країни”, – заявив Сєргєй Лавров.

Ассад також пообіцяв Лаврову призначити дату референдуму щодо нової конституції Сирії. Саме Росія та Китай своїм вето заблокували резолюцію ООН, що вимагала від Ассада скласти повноваження.

В той же час, про відкликання послів вже оголосили Італія, Франція, Іспанія та Нідерланди. Раніше таке ж саме рішення схвалили Сполучені Штати і Велика Британія. А у поширеній 7 лютого заяві Ради співробітництва країн Перської затоки засуджується «кривава розправа з беззбройним народом Сирії».

Нагадаємо, як повідомляв Тиждень, Росія і Китай у суботу проголосували проти нового проекту резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії і тим використали своє право вето. Усі решта 13 членів Ради безпеки голосували за.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.