НОВИНИ

Митрополит Володимир намагається повернути забрані в нього повноваження

Володимир (Сабодан) оприлюднив своє Звернення до учасників зборів Київської єпархії, в якому знівелював рішення Синоду про призначення настоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла (Лебедя) тимчасовим керуючим Київською єпархією і повідомив, що він, Предстоятель УПЦ, продовжує керувати цією єпархією.
Глава Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополит Володимир, який перебуває в лікарні, вперше за останні тижні втрутився в кризову ситуацію, що склалася після резонансного засідання Священного Синоду УПЦ від 26 січня. Таким чином, він почав повертати управління в церкві в звичайне русло, заявивши про свою дієздатність і необхідність погоджувати з ним всі прийняті рішення.
 
У своєму зверненні до учасників зборів Київської єпархії митрополит Володимир подякував всім за щирі молитви про здоров'я Предстоятеля УПЦ. При цьому, незважаючи на нав'язувану йому "недієздатність", митрополит Володимир висловився про свій стан інакше: "Я увійшов в той період життя, який Псалмоспівець називає «праця і хвороба ». Завдяки молитовній підтримці Господь, за словами глави УПЦ, "зводить мене від одра хвороби".
 
Предстоятель УПЦ (МП) нагадав духовенству, що Церква не тільки "покарана зовнішніми факторами нинішнього секулярного світу", але "додаються і внутрішні чвари, які жодним чином не сприяють цілям і завданням, що перед нами, священнослужителями, ставить Господь наш Ісус Христос: сіль перестає бути солоною, Мамона випереджає Господа..".
 
Митрополит Володимир подякував Священний Синод УПЦ "за надану нам допомогу в управлінні Київською єпархією" при призначенні на час хвороби Предстоятеля тимчасово керуючого цією єпархією митрополита Вишгородського та Чорнобильського Павла, проте заявив, що "залишає за собою право бути керуючим архієреєм Київської кафедри".
 
В той же час, Володимир благословив, на час його хвороби, бути старшим вікарієм міста Києва та Київської єпархії владику Павла. Таким чином, глава УПЦ знизив статус митрополита Павла, перевівши його з "тимчасово керуючого єпархією" в "старші вікарії". Більше того, глава УПЦ (МП) додав, що рішення по Київській єпархії потрібно приймати колегіально з главами вікаріатство, "подаючи на наше твердження і підпис", а "Канцелярії Київської митрополії здійснювати свої функції у звичному режимі. Кореспонденцію та документи для ознайомлення та затвердження передавати через нашого особистого секретаря".
 
Завершуючи своє Звернення, глава УПЦ (МП) сказав "про одне моліть Бога: Брати, нехай буде мир між вами і чужим для вас буде розбрат. Обов'язки свої виконуйте чесно, пам'ятаючи слова Христові: Хто хоче серед вас бути першим, хай буде вам слугою".
 
Як повідомляє "Релігія в Україні", після оприлюднення Звернення Предстоятеля, Павло (Лебідь) "не міг собі місця знайти", заявляючи, що "Синод так постановив, а звернення Блаженнішого можуть тільки прикріпити (до журналів засідань Св. Синоду) і розглянути на наступному засіданні".
 
Нагадаємо, як повідомляв Тиждень, 26 січня у приміщенні Києво-Печерської лаври відбулось чергове засідання Священного Синоду УПЦ (МП), на якому було прийнято ряд ключових кадрових рішень. При цьому, експерти відзначали, що митрополита Володимира було усунуто від керівництва церквою.