НОВИНИ

З початку року у морських аваріях постраждало більше 40 українців

З початку року зазнали аварії щонайменше 4 судна із українцями на борту, у результаті яких двоє осіб загинули, ще 7 числяться зниклими безвісти. Крім того, затонула одна баржа, а також стався вибух на судні із російським екіпажем, що перебуває неподалік від Арбатської стрілки.

7 лютого, МНС повідомило про аварію суховантажу АLACA-1 (прапор - Панама, екіпаж 12 осіб) в Азовському морі неподалік від Бердянська. Він рухався за маршрутом Керч-Ростов-на-Дону (Російська Федерація). За даними МНС, причина аварії – пробоїна, екіпаж зійшов на лід.

До проведення рятувальної операції залучили гелікоптер МНС Мі-8, катер на повітряній подушці «Марс-700», криголам (з порту Маріуполь) та криголам «Капітан Дємідов» (Російська Федерація, порт Тамань). За 3,5 години вертоліт МНС зняв людей з криги та доправив у Сімферополь.

2 лютого неподалік від Іллічівська затонула несамохідна баржа, яка належить кампанії Black Sea Shipping. Екіпаж на баржі був відсутній, також на борту не було вантажу та пально-мастильних матеріалів. Як повідомили в МНС, баржа перебувала в чартерному очікуванні вантажно-розвантажувальних робіт.

5 лютого сталася пожежа на суховантажному судні «Іван Вакулов» (прапор Мальта). За попередніми даними МНС України, пожежа сталася на кормовій частині палубної надбудови судна внаслідок вибуху.При цьому на борту судна - 100 тонн мазуту і 40 тонн дизпалива. Всі члени екіпажу – громадяни РФ – були евакуйовані.

Судно перебуває в Азовському морі на відстані 50 км на схід від села Стрілкове, що на Косі Арбатська Стрілка.З 28 січня сухогруз «Іван Вікулов»,  який рухався за маршрутом Алжир -Російська Федерація (порт Ростов-на-Дону), перебуває на стоянці внаслідок утворення криги.

31 січня біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно Vera з десятьма українцями на борту.

Причиною аварії судна став сильний шторм. Суховантаж, потрапивши в сильний шторм, став швидко набирати воду в носовій частині і протягом двох-трьох хвилин затонув. Трьох українцівбуло врятовано.

Станом на 6 лютого знайшли тіла двох громадян України, ще 5 українців- членів екіпажу судна Vera зникли безвісти.

А вечері 13 січня лайнер Costa Concordia біля берегів Італії наскочив на риф, унаслідок чого отримав пробоїну розміром майже у 30 метрів завдовжки і частково затонув. Серед пасажирів було 35 українців, ніхто з них не постраждав.

На борту лайнера перебувало 3216 пасажирів з 62 країн, а також команда з 1023 осіб. Число загиблих складає 17 людей, ще 15 числяться зниклими безвісти.

11 січня біля південних берегів Швеції сіло на мілину судно Anke Angela, серед членів екіпажу якого були українці. Капітан (громадянин Німеччини) і штурман (громадянин Росії) судна підозрюються в тому, що перебували в стані алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим було розпочато розслідування. Судно прямувало з Швеції до Ірландії з вантажем деревини.

Зазначимо також, що 10 січня в акваторії Азовського моря зникли двоє рибалок, мешканців села Семихатки Генічеського району. Вони слідували на катері «Амур» вздовж берегової смуги Федотової коси та коси Бирючий Острів.