НОВИНИ

У Росії збираються посмертно судити Магнітського

Фонд, в якому працював покійний юрист Сергій Магнітський, стверджує, що російське МВС готує суд над мертвим.

Слідчі МВС завершили попереднє слідство у справі глави інвестфонду Hermitage Capital Вільяма Браудера і покійного юриста фонду Сергія Магнітського, обвинувачених в ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі.

Як говориться в прес-релізі, поширеному Hermitage Capital, з листа слідчого, спрямованого родичам Сергія Магнітського і адвокатам фонду, випливає, що МВС готове після ознайомлення адвокатів з матеріалами передати справу до суду для посмертного засудження Магнітського і заочного - Браудера.

"Сучасна історія не знає випадків посмертних судових процесів, - заявляє представник Hermitage Capital. - Заочні процеси - це рудимент сталінського режиму, той "фіговий листок" псевдозаконів, яким сьогодні прикривається російське правосуддя".

У прес-службі Слідчого департаменту МВС у вівторок вдень підтвердили інформацію про завершення розслідування справи стосовно Сергія Магнітського.

Нагадаємо, Сергія Магнітського звинувачували в причетності до розкрадання в 2007-2008 роках 5,4 млрд рублів з держбюджету.

Він був юристом фірми FirestoneDuncan, він представляв інтереси британського фонду HermitageCapital. Як стверджують його колеги, Сергій Магнітський розкрив схему розкрадання грошей з російського бюджету.

Слідчі, проти яких він дав свідчення, завели на самого Магнітського кримінальну справу, звинувативши в ухилянні від сплати податків. Після одинадцяти місяців ув'язнення, восени 2009 року Магнітський помер у СІЗО.

Смерть Магнітського в СІЗО "Матроська тиша" два роки тому викликала хвилю обурення в суспільстві. Як вважають правозахисники, Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

В опублікованій в липні 2011 року доповіді Ради з прав людини при президенті Росії зроблено висновок, що підслідний міг померти в результаті побиття гумовими кийками.

Інший обвинувачений, британський фінансист Вільям Браудер, весь цей час добивається незалежного розслідування загибелі Магнітського, стверджуючи, що його вбили ті, кого він намагався викрити.

У 2009 році кримінальне переслідування юриста було припинено у зв'язку з його смертю, але потім справу поновили.

Конституційний суд Росії ухвалив, що практика припинення кримінальних справ у зв'язку зі смертю обвинувачених без згоди їхніх родичів не відповідає основному закону Росії.

Слідчий, який займається справою Магнітського, кілька разів звертався до родичів покійного з пропозицією припинити справу. Однак, як заявляють в Слідчому департаменті МВС, мати Магнітського відмовляється працювати зі слідчими в якості офіційного представника сина, а дружина не йде з ними на контакт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.