НОВИНИ

Андрєй Піонтковський: з падінням Путіна впадуть і режими Януковича, Лукашенки і Назарбаєва

Російські виборці відчувають, що Путін вже програв. Втілення цього в реальність – лише справа часу. А падіння Путіна матиме неуникним наслідком падіння режимів Януковича, Лукашенки та Назарбаєва. Про це російський політолог, юрист та журналіст Андрєй Піонтковський написав у своїй статті для німецького видання Die Welt

«Ілюзія великого ідеологічного режиму Путіна більше не може тривати... «Героїчний образ» і «славні справи» (Путіна - Ред.) на даний момент тільки висміюються. І це нападки не тільки маргінальних  постатей в опозиції, вони вже досягли провідних ЗМІ. Путінський режим втратив довіру як політичних еліт, так і простих громадян Росії. Оголошення Путіна на фактично довічне правління через нове президенство та фальсифікації на парламентських виборах зробили режим не тільки незаконним, а й смішним. Навіть якщо влада на виборах 4 березня формально виграє, жереб вже кинуто давно», - вважає Піонтковський.

«Російські виборці, істеблішмент та інтелектуали відчувають, що Путін вже програв. Тепер тільки питання часу, допоки події зроблять цю поразку політичною реальністю. А коли Путін впаде, при владі довго не протримаються і всі інші пострадянські авторитарні правителі – Аляксандр Лукашенка в Білорусі, Нурсултан Назарбаєв в Казахстані та людина, яка зображає з себе Путіна в Україні – Віктор Янукович», - вважає Піонтковський. На його думку, після відмови від корумпованої путінської системи до неї швидко виросте презирство в інших країнах.

«Те, що почалося як протест кілька місяців тому, швидко стає соціальною нормою. Зупинити акції протесту зараз практично неможливо. Якщо Путін спустить з повідка свою обладнану репресивну систему, він втратить останню карту. Будь-яке використання грубої сили для придушення демонстрацій означало б втрату легітимності режиму», - додає опозиціонер.

«Ті, хто попереджає, що падіння уряду – ризикований стрибок у невідомість, мабуть, мають рацію. Але вони помиляються, якщо вважають, що збереження цього уряду є більш безпечним. Росія повинна раз і назавжди звільнитись від систематичної корупції Путіна, якщо корупція не поглине країну повністю», - відмічає Піонтковський. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.