НОВИНИ

Луценко розповів, як Янукович захищав кримінального авторитета

Чинний президент Віктор Янукович просив екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка не вести слідство проти кримінального авторитета. Про це Луценко розповів 6 лютого у своїй фінальній промові під час засідання Печерського райсуду Києва.

Пояснюючи, чому він в листопаді 2006 року зареєструвався в квартирі свого водія Леоніда Приступлюка, Луценко заявив: «Щоб відповісти на це питання, варто згадати політичні події того часу. А це - прихід уряду на чолі із Януковичем-2».

«Янукович запрошує мене в Межигір’я - тоді ще не вкрадену, а державну резиденцію. Після довгих розповідей про свою молодість і образи він звертається до мене: «Припини пресувати Сашу». - «Якого?» - «Мельникова в Криму», - розповів екс-міністр.

«Я, звичайно, знаю, про кого мова - депутат блоку «За Януковича», «Мєля», лідер організованого злочинного угрупування «Сейлем», в складі якого близько трьохсот бойовиків, на рахунку яких десятки вбивств, вимагань тощо», - додав Луценко.

«Моя відповідь була прямою - це бандит, я не зупинюся. І дійсно, 29 вересня 2006 року у підозрі в чотирьох убивствах затримують Мельникова та двох його подільників», - зазначив він.

«Далі - типова реакція людей Партії регіонів. Маючи на руках всі докази про причетність банди до убивств, у тому числі працівника міліції, заступник Генпрокуратури Ренат Кузьмін підписує подання в суд на арешт двох осіб, а керівника ОЗУ, за якого так піклується Янукович – відпускає. Той тікає в Росію», - розповів Луценко.

Нагадаємо, Луценка звинувачують у розтратах на святкування Дня міліції,  порушеннях, пов’язаних із прийомом на роботу водія, а також зловживаннях при розслідуванні справи про отруєння Віктора Ющенка.

Більшість свідків у суді змінюють свої свідчення на користь Луценка.

Луценка було арештовано 26 грудня 2010 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги