НОВИНИ

В’ятрович: призначення кагебіста головою СБУ не сприяє розриву з радянським минулим

Українська Служба безпеки не може використовувати досвід та інструментарій КДБ, який був карально-репресивним органом. Проте призначення нового очільника відомства ставить це під сумнів.

Як повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху, так історик, колишній директор архіву СБУ ВолодимирВ’ятрович прокоментував «Голосу Америки» призначення головою СБУ Ігоря Калініна, який за Радянського Союзу працював у КДБ.

«Я не знаю Ігоря Калініна особисто. Але якщо говорити не про конкретну людину, а про посадовця, який має безпосередній зв’язок із КДБ СРСР, то я думаю, що сучасна українська Служба безпеки мала би відмовлятися від того, щоб її очолювали люди, виховані спецслужбою Радянського Союзу», - вважає В’ятрович.

«Ця спецслужба була дуже специфічною, виконувала насамперед каральні функції, а отже, мала відповідний досвід та інструментарій», - нагадує дослідник.

«Я не знаю, чи означає призначення Калініна те, що СБУ буде повертатися до ганебних практик спецслужби радянського зразка. Сподіваюся, що ні. Але в будь-якому разі для того, щоб продовжити попередню політику на розрив із радянським кагебістським минулим, було би краще, якби новим очільником СБУ стала людина, котра не мала в минулому зв’язків із КДБ», - заявив В’ятрович.

Нагадаємо, 3 лютого президент Віктор Янукович призначив Ігоря Калініна главою Служби безпеки України. Калінін проходив службу у КДБ з 1984 року.

Як розповів Тижню колишній заступник глави СБУ Олександр Скіпальський, Калінін є відданою президентові Януковичу людиною. При цьому він назвав новопризначеного голову СБУ професіоналом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.