НОВИНИ

Росія думає про нарощення ядерного озброєння

Росії в майбутньому, можливо, доведеться не скорочувати, а нарощувати ядерні озброєння у зв'язку з новими викликами, пов'язаними з військово-ядерним поширенням, повідомив заступник міністра оборони РФ, учасник російсько-американських перемовин про угоду СНВ Анатолій Антонов в інтерв'ю газеті "Комерсант".
"Виникають нові виклики, в тому числі пов'язані з ракетно-ядерним поширенням. Погляньте, яка нестабільна ситуація на Близькому Сході. Тому військовою доктриною Російської Федерації передбачене в окремих випадках використання ядерної зброї. Не виключаю, що ситуація може розвиватися таким чином, що нам доведеться не скорочувати, а нарощувати свої ядерні озброєння ", - повідомив Антонов.
 
Заступник міністра вважає передчаснииі розмови про без'ядерний світ. На його думку, на сьогодні концепція ядерного стримування є необхідною.
 
"Керівники наших країн намагаються вибудовувати відносини на основі принципів довіри, взаємоповаги, розвитку партнерства і т. д. Але ядерний щит нашої країни повинен бути завжди готовий відбити можливі погрози з боку третіх держав. Зрозуміло, життя без ядерної зброї - це прекрасно. Але рухатися до без'ядерного світу треба поступово, створюючи для цього умови ", - зазначив він.
 
Серед основних загроз для Росії Антонов назвав проблему ПРО, а саме нарощування Сполученими Штатами потенціалу ПРО.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.