НОВИНИ

28 лютого в Ірландії розпочнуться переговори зі врегулювання придністровського конфлікту у форматі "5+2"

28 - 29 лютого в Дубліні відбудеться другий раунд офіційних переговорів з придністровського врегулювання, за участі представників України.

Формат "5+2" передбачає участь у перемовинах представників Росії, України та ОБСЄ - як посередників, ЄС і США - спостерігачів, Молдови і Придністров'я - сторони конфлікту.  Напередодні цих переговорів спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з процесу придністровського врегулювання посол Ерван Фуере здійснив візит до Молдови і провів зустрічі з політичним керівництвом в Кишиневі й Тирасполі, повідомляє ІА "Новости Молдова".

За словами Фуере, його зустрічі в Кишиневі і Тирасполі були конструктивними. Він висловив надію на продовження дискусій в Дубліні та сподівається, що вдасться досягти конкретного прогресу.

Після зустрічі з представником ОБСЄ, новий лідер Придністров'я Є. Шевчук зауважив, що очікує збалансованих і зважених підходів партнерів у переговорному форматі. Більш того, висловлює надію, що до порядку денного увійдуть найменш конфліктні питання. "Ми бачимо серйозний потенціал у вирішенні проблемних аспектів функціонування залізної дороги, переміщення вантажів, людей через кордони. Ми маємо намір досягти домовленостей", додав він.
 
Нагадаємо, мир в зоні конфлікту підтримують спільні миротворчі сили у складі російського, молдавського і придністровського контингентів і військових спостерігачів з України. А офіційні переговори у форматі "5+2" були перервані 2006 й відновлені 2011 року. 
 
Як повідомляв Тиждень,  27 січня в Одесі з ініціативи української сторони відбулася зустріч прем’єр-міністра Молдови Влад Філата та лідера Придністров’я Євгена Шевчука, які вирішили поновити діалог щодо врегулювання ситуації в Придністровському регіоні.
 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.