НОВИНИ

Литва найкраще в ЄС вирішує "російське питання"

Литва серед країн ЄС виділяється активною позицією у вирішенні проблем у відносинах з Росією. Тут вона взяла на себе ініціативу разом з Естонією, Польщею, Угорщиною, Чехією та Румунією.
Влада Литви проявляє найбільшу активність у вирішенні проблемних питань у відносинах з Росією, особливо у сфері енергетики. Проте в питаннях, які відбуваються подалі від її кордонів, країна бере участь неохоче. Такий вердикт виніс розташований в Лондоні аналітичний центр Європейська рада з міжнародних відносин (The European Council on Foreign Relations).
 
У звіті Ради, Литву подають як приклад країни, яка активно прагне до диверсифікації поставок газу, вирішує інші питання й актуальні проблеми у відносинах з Росією.
 
"Незважаючи на опір Москви Третьому енергетичному пакету, деякі держави-​​члени прийняли необхідні заходи по лібералізації газового ринку. Тим не менше, Європейська Комісія прогнозує, що лише одна третина країн ЄС будуть наслідувати приклад Естонії і Литви ", - говориться в доповіді.
 
Литва також є серед лідерів, поміж країн ЄС, які прагнуть диверсифікувати поставки газу в країни ЄС. Тут країна взяла на себе ініціативу разом з Естонією, Польщею, Угорщиною, Чехією та Румунією.
 
Одночасно, проблеми, які перебувають у центрі уваги міжнародного співтовариства, такі як конфлікт в Судані або голод в Африці, на думку центру, знаходяться занадто далеко від зовнішньополітичних пріоритетів Литви. "В цих та інших питаннях Литва проявляє себе на рівні середнячка", зазначається у звіті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.