НОВИНИ

Американський конгресмен прогнозує погіршення відносин США з Україною

Конгресмен США Марсі Каптур вважає, що виборче застосування правосуддя владою України проти своїх політичних конкурентів позначиться на відносинах між Україною та США на вищому рівні. Про це конгресмен заявила під час зустрічі з донькою Юлії Тимошенко Євгенією 3 лютого, повідомляє сайт Юлії Тимошенко.

«Останні дії українського уряду є перешкодою для демократії і прав людини. Я працювала десятиліттями на зміцнення зв'язків між США і України, і це може відбитися на відносинах між Україною, США і міжнародним співтовариством», - сказала Марсі Каптур

Як повідомляється на персональному сайті конгресмена, під час зустрічі з Євгенією Тимошенко Марсі Каптур висловила стурбованість у зв'язку з ув’язненням Юлії Тимошенко та погіршенням стану її здоров'я.

«Стан здоров'я колишнього прем'єр-міністра став серйозною проблемою. Деякі західні посли були позбавлені доступу до неї, відмовляють у доступі і особистим лікарям. Екс-прем'єру повинен бути гарантований доступ до адекватної медичної допомоги», - підкреслила конгресмен.

Відразу ж після винесення вироку Юлії Тимошенко у так званій «газовій» справі в жовтні 2011 року Марсі Каптур внесла до Конгресу США резолюцію, яка засуджує політичну вмотивованість переслідування екс-прем'єр-міністра України.

«Міжнародне співтовариство бачить в цьому судовому процесі проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко виборче переслідування, розпочате з політичних причин», - наголосила конгресмен.

Як повідомлялось, за словами колишнього віце-прем’єр-міністра Григорія Немирі, який перебуває з візитом у США разом з донькою Євгенією Тимошенко, Конгрес США розробляє проект резолюції щодо України. До документу вперше пропонують внести пряму вимогу про звільнення екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко й інших політв`язнів.

В одному з проектів цієї резолюції міститься термін «політичні в`язні», який дотепер у США на політичному рівні застосовувався лише стосовно Білорусі.

Нагадаємо, 26 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію щодо України, в якій рекомендувала, зокрема, зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради. При цьому ПАРЄ готова до застосування санкцій проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.