НОВИНИ

На Тернопільщині селянам обіцяють сучасне медичне обслуговування

У Тернопільській понад 700 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) перетворять на сучасні медичні заклади. Вже відкрито п’ять центрів первинної медико-санітарної допомоги. Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив ректор Тернопільського медичного університету Леонід Ковальчук.

У Тернопільській області 1050 сіл, і в п’яти вже відкрито п’ять центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

«Вже третій рік я очолюю комісію обласної ради з питань реформування охорони здоров’я Тернопільщини. Особливу увагу приділяємо первинній медицині і, зокрема, сільській. Визначили чіткі критерії: там, де мешкає до 300 осіб - має бути медпункт і один медичний працівник. Якщо село більше - потрібен ФАП з відповідним штатом. Усі ці заклади об’єднають у лікарські амбулаторії, які в свою чергу утворять центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Їх слід відокремити від стаціонарних відділень і надати статус юридичної особи. Чому? Якщо вони й надалі будуть при стаціонарах, то й фінансуватимуться за залишковим принципом - коштів вистачатиме лише на зарплату та комунальні платежі. Коли ж гроші їм виділятимуть окремо - вони розвиватимуться», - пояснив Ковальчук.

Він вважає, що додаткові фінансові вкладення не потрібні: «Найбільша проблема - ефективне використання наявних коштів. На кожен медичний заклад, який ми відкрили, було витрачено в середньому 700 тис. гривень».

Ковальчук наголосив, що якщо в кожному районі створюватимуть бодай п’ять закладів первинної ланки, то за рік в області їх з’явиться мінімум 85.

«Уже за десять років проблема вирішиться - сучасні медпункти і амбулаторії сімейної медицини працюватимуть у кожному селі», - вважає ректор.

На запитання про те, де взяти додаткові 10—15% для розвитку первинної ланки, Ковальчук відповів: «За рахунок скорочення стаціонарів, де половина ліжок - зайві».

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що нинішня система охорони здоров'я не задовольняє ні українців, ні керівництво країни і потребує реформування.

Президент Віктор Янукович вніс реформу медицини у перелік з 14 пріоритетних напрямків проведення реформ нинішнього року. 

Читайте також: Те, що уряд прописав