НОВИНИ

Мітинги в Росії зібрали до 300 тисяч громадян

Росію охопила хвиля акцій протесту "За чесні вибори" проти кандидата а президенти, нинішнього прем'єра країни Владіміра Путіна. У Москві вийшли на мітинг і прихильники влади. Оцінки кількості учасників акцій у міліції і в опозиції суттєво відрізняються.

Всього в акціях «За чесні вибори», як повідомляють організатори, взяли участь понад 80 міст Росії. За даними правоохоронців, участь в акціях взяло близько 230 тисяч людей, однак, організатори у своїх підрахунках заявляють про більшу їх кількість.

Перші мітинги всеросійської акції 4 лютого «За чесні вибори» відбулися у Владивостоці, Хабаровську, Южно-Сахалінську, Магадані, Читі, Новосибірську. Незважаючи на мороз, на вулиці вийшли кілька сотень людей.

У Владивостоці в акції взяли участь понад 200 осіб, які тримали плакати «Ми - влада!», «Ми - народ!». У Хабаровську на центральну площу міста також вийшли близько 250 осіб, в числі яких були комуністи, есери, представники руху "Бєлая лєнта" тощо. Під час мітингу розігнали сценку із відрізанням бороди керівникові Центрвиборчкому Владіміру Чурову.

У Читі сьогоднішній мітинг КПРФ зібрав 50 осіб, ЛДПР - 15. У Новосибірську, за повідомленням опозиціонерів, в акції протесту взяло участь понад 2 тис. людей. На вулиці міста вийшли представники всіх опозиційних партій і течій, крім "Єдіной Росії".

В Санкт-Петербурзі акція "За чесні вибори!" зібрала близько 30 тис. людей.

Однак, наймасовіші акції відбулися у Москві. За даними опозиціонерів, на Болотній площі зібралося близько 120 тис. осіб. Вони тримала плакати "Не замерзнем! Не простим!", "Путин, уходи!" тощо. Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій вимагають відставки глави Центрвиборчкому, реєстрації опозиційних партій і кандидат в президенти Григорія Явлінського.

Учасники акції на Поклонной горі зібралися на підтримку діючого глави уряду, кандидата в президенти Владіміра Путіна. За оцінками МВС, у цьому так званому "антипомаранчевому мітингу" було близько 138 тис. громадян. Однак, журналісти оцінюють кількість учасників "пропутінської" акції у 50-60 тис. людей.

На проспекті Сахарова зібралися прихильники лідера "Демократічєской Россії" Валерії Новодворской і Константіна Борового. На акції за різними оцінками зібралося від 150 до 500 громадян.

Відбулася також акція на підтримку кандидата в президенти Владіміра Жириновского, у якій взяли участь, за різними оцінками, від 8 до 15 тисяч людей.

Як повідомлялося раніше, учасники найбільшого в Москві мітингу закликали не голосувати за Путіна.

Напередодні масових акцій протесту у Москві члени опозиційного руху «Солідарність» вивісили на Софійській набережній навпроти Кремля банер з написом: «Путин, уходи».

Нагадаємо, після виборів до Держдуми 4 грудня 2011 року в Росії пройшли масові акції протесту проти результатів виборів. Найчисельніша акція 24 грудня зібрала майже 130 тисяч осіб. 

Фото "Новая газета" та Радио Свобода

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.