НОВИНИ

У США можуть обмежити свободу пересування керівництву Генпрокуратури

У разі прийняття американським судом рішення на користь екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, керівництву Генпрокуратури України в гіршому випадку загрожує обмеження свободи пересування та штраф.

Відповідачам в американському суді у справі екс-глави МВС Юрія Луценка, починаючи від вищого керівництва Генпрокуратури, в гіршому для них випадку — теоретично — це може значно звузити свободу їхнього пересування, обмеживши закордонні вояжі країнами, де не визнаються судові рішення США. Тобто виключити, наприклад, можливість візитів у ЄС.

Переслідування в самій Україні їм навряд чи загрожує: для цього потрібно, щоб вердикт американського суду підтвердив український суд. Практично — щось подібне до затримання Павла Лазаренкає неймовірним розкладом навіть у разі найсуворішого рішення американського правосуддя. Обвинувачуваним достатньо не їздити по закордонах без дипломатичного паспорта в кишені принаймні до завершення суду. Інша справа, що після його завершення їм, можливо, доведеться сплатити штраф.

Суддею у справі призначено Колін Коллар-Котеллі, відому тим, що 2009 року захистила громадянина Кувейту Фада Аль-Рабі від свавілля американської прокуратури, визнавши неправомірним його тривале ув’язнення у в’язниці Гуантанамо. Сторону позивача представляє керівник компанії Mccallion & Associates LLP Кеннет Маккалліон — адвокат по-справжньому відомий.

Як повідомлялося раніше, Юрій Луценко заявляв, що послуги американської юридичної фірми McCallion&Associates щодо його позову проти керівництва Генпрокуратури, який розглядається в США, оплачує голова фракції НУНС Микола Мартиненко.

Нагадаємо, Луценко подав позов до Федерального суду округу Колумбія проти генпрокурора Віктора Пшонки, його першого заступника Рената Кузьміна та слідчих по його справі. 30 січня адвокат Луценка Ігор Фомін повідомив, що суд прийняв позов Луценка до розгляду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.