НОВИНИ

Італія недоотримує газ, а Газпром киває на Україну

Недопоставки російського газу в Італію у четвер зростуть до 20% від запитаного обсягу. Про це повідомляє національний газотранспортний оператор Snam Rete Gas.

При заявці в 108,9 млн кубометрів очікується фактична поставка 87 млн ​​кубометрів - розбіжність 21,9 млн кубометрів, або 20%. Недолік буде компенсований за рахунок сховищ, повідомляють італійські диспетчери.

У середу заявка була 108,3 млн кубометрів, постачання 96,2 млн кубометрів - різниця - мінус 12,2 млн кубометрів (11%). У вівторок Італія просила 105,8 млн кубометрів, а отримали 97,8 млн кубометрів (недопоставка 7%).

Зі свого боку гендиректор "Газпром експорт" Олександр Медведєв висловив подив з приводу повідомлень про нібито значні скорочення поставок російського природного газу до Європи.

"В умовах суворої зими в Росії і Європі наша компанія максимально наростила поставки газу не тільки в європейські країни, а й до країн СНД - зокрема, в Білорусь і Україну, і одночасно збільшила підйом "блакитного палива" з підземних сховищ. Наприклад, в європейських підземних сховищах відбір нашого газу протягом останнього тижня збільшено майже в 4 рази", - наводить слова російського газовика компанія.

За словами Медведєва, в переведенні на річні обсяги рівень поставок сьогодні рівнозначний 180 млрд кубометрів, тоді як в 2011 році в Європу було експортовано 150 млрд кубометрів газу.

"Крім того, сидячи на транзитних трубах, Україна відбирає зараз газ на рівні річного обсягу в 60 млрд кубометрів, що значно більше контрактних обсягів", - сказав глава "Газпром експорту".

Виходячи зі слів Медведєва, можна зробити висновок, що відбір Україною імпортного газу може становити зараз близько 160 млн кубометрів на добу. За останньою доступною статистикою ЦДУ ПЕК, у вівторок, 31 січня, Україна відібрала 118,7 млн кубометрів російського газу. У контракті з Україною відсутня верхня планка добових контрактних кількостей.

Медведєв також відзначив, що "вельми показово, що в ці морозні дні кудись зникли голоси апологетів спотового ринку та провісників глобального потепління".

Тим часом на європейських спотових майданчиках ціни на газ почали рости - за тиждень зростання склало близько 10%. У четвер на газовому хабі в Баумгартені торги закрилися на позначці $362 за тисячу кубометрів, а в середу на французькому майданчику PEG Nord ціна перевалила за $370.

Нагадаємо, сьогодні Нафтогаз гарантував виконання графіків постачання природного газу до країн Європи та споживачам всередині країни.

Компанія наголосила, що обсяги транзиту природного газу територією України та відбору імпортованого природного газу перебувають на рівні, визначеному контрактом з ВАТ «Газпром».

При цьому, Нафтогаз заявив, що збільшення споживання природного газу в Україні, пов’язане із значними морозами, компенсується виключно за рахунок відбору газу із українських підземних газосховищ.

Зазначимо, що 31 січня джерела в російській газовій галузі повідомили Агентству газової інформації, що Газпром змушений обмежувати поставки газу на експорт до Європи, концентруючи ресурси палива для покриття попиту російських споживачів в ці небувалі морози. Зокрема, у вівторок заявка Італії на поставку газу буде не виконана приблизно на 8 %.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.