НОВИНИ

Нафтогаз заявляє, що не перевищує заявлений у контракті відбір газу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» гарантує виконання графіків постачання природного газу до країн Європи та споживачам всередині країни. Про це повідомила прес-служба НАК.

«Компанія також наголошує, що обсяги транзиту природного газу територією України та відбору імпортованого природного газу перебувають на рівні, визначеному контрактом з ВАТ «Газпром», - сказано у повідомленні.

«Збільшення споживання природного газу в Україні, пов’язане із значними морозами, компенсується виключно за рахунок відбору газу із українських підземних газосховищ», - додали у Нафтогазі.

Нагадаємо, сьогодні заступник голови правління російського газового холдингу, гендиректора «Газпром експорту» Олександр Медведєв заявив, що «Україна відбирає зараз газ на рівні річного обсягу в 60 мільярдів кубометрів, що значно більше контрактних обсягів».

Як відомо, Україна раніше заявила про намір скоротити закупівлі газу в РФ цього року до 27 мільярдів кубометрів з передбачених контрактом 52 мільярдів кубометрів.

Напередодні, 1 лютого, міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що Україна підвищила об'єм споживання газу внаслідок аномальної холодної погоди, але це буде компенсовано вибіркою зі своїх газосховищ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.