НОВИНИ

Газпром: Україна перевищує заявлений у контракті відбір газу

Нинішній рівень відбору газу Україною відповідає річному обсягу поставок у 60 мільярдів кубометрів. Про це повідомила в четвер прес-служба Газпрому з посиланням на заступника голови правління російського газового холдингу, гендиректора "Газпром експорту" Олександра Медведєва.

"... Україна відбирає зараз газ на рівні річного обсягу в 60 мільярдів кубометрів, що значно більше контрактних обсягів", - сказав Медведєв.

Нагадаємо, українська сторона неодноразово заявляла про намір скоротити закупівлі газу в РФ цього року до 27 мільярдів кубометрів з передбачених контрактом 52 мільярдів кубометрів. 

Глава міністерства енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив у середу, що Україна за результатами січня вийшла на річний графік споживання російського газу в обсязі 27 мільярдів кубометрів.

Він додав, що Київ почав споживати більше палива у зв'язку з аномальними холодами, але це компенсується за рахунок газу з підземних сховищ. Бойко зазначив, що Київ, незважаючи на зниження споживання російського палива, в повному обсязі виконує поставки газу в Європу.

Україна веде з Росією тривалі переговори про зниження ціни на газ, не виключаючи в разі їх успіху збільшення обсягу закупівлі російського палива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.