НОВИНИ

Ходорковській радить громадськості Росії посилювати контроль над владою

Колишній співвласник ЮКОСу Міхаіл Ходорковскій надіслав листа учасникам конференції «Російські альтернативи», відомої як Ходорковські читання, яка відбувається у Москві.

У листі підприємець, засуджений до 13 років ув'язнення за звинуваченнями у розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів, розмірковує про політичну ситуацію в країні.

Ходорковскій наголошує, що в суспільній свідомості росіян відбулися серйозні зміни, пов'язані зі збільшенням частки освіченого середнього класу серед населення і близькістю закінчення «великого політичного циклу».

За словами Ходорковского, такий цикл зазвичай триває 15 років.

На думку колишнього глави ЮКОСу, для демократизації політичної системи в Росії потрібно встановити публічний контроль над владою, а також вибудувати систему взаємних зобов'язань всередині суспільства, яка дозволить уникнути радикалізації протестних настроїв.

Щодо громадських об'єднань із захисту виборців, зокрема і «Ліги виборців», Ходорковській підкреслив, що в майбутньому вони можуть трансформуватися в коаліцію різних громадянських сил з контролю над бюрократією.

Як повідомлялось, нещодавно Ходорковскій в інтерв'ю журналу The New Times заявив, що новій російській опозиції варто вдатися до ескалації ненасильницького протесту.

Нагадаємо, у грудні 2010 року колишніх співвласників компанії «ЮКОС» Міхаіла Ходорковского і Платонпа Лєбєдєва було засуджено Хамовницьким судом Москви до шести років ув’язнення. Їх визнали винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів. За рішенням суду, вони перебуватимуть за ґратами до 2017 року.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс рішення за скаргою Ходорковского від 2004 року, яким зобов'язав Російську Федерацію виплатити колишньому олігархові 10 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 14 500 євро - як покриття судових витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.