НОВИНИ

Міністр вважає, що передачу Лаври УПЦ треба обговорити на громадських слуханнях

Питання про передачу Києво-Печерського заповідника Церкві можливо винесуть на громадські слухання. Про це 31 січня на брифінгу заявив міністр культури України Михайло Кулиняк, повідомляє сайт «Музейний простір України».

«Ні про яку передачу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника церкві зараз не йдеться. Є проект закону, який розробила група народних депутатів. На цьому наголошує Президент України Віктор Янукович (є доручення Президента про розробку двох законів: про свободу совісті і про реституцію церковного майна)», - зазначив він.

«Я з проектом закону ознайомлений, хоча на сьогодні він до Міністерства культури для опрацювання чи експертної оцінки ще не надходив», - додав він.

«Я думаю, що це питання має пройти громадські слухання. Я, як міністр, не можу заборонити депутатам розробляти будь-які закони, але я буду зустрічатися з розробниками цього закону і рекомендувати, щоб ми його все таки обговорили з громадськими організаціями та з Всеукраїнською радою церков».

Нагадаємо, у середині січня депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій».

Як заявив депутат від БЮТБ Володимир Яворівський, «Партія регіонів поспішає вивести з переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру, і передати їх релігійним громадам».

«Нескладно здогадатися, що за цим стоїть, і що це все буде передано Московському патріархату», - заявив він.

23 січня Міністерство культури звільнило генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марину Громову у зв'язку з порушеннями, виявленими під час перевірок роботи заповідника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.