НОВИНИ

Нафтогаз повернув Газпрому надлишок відібраного газу

НАК «Нафтогаз України» через зниження температури 27 січня змушений був відібрати з газопроводів майже 130 млн кубометрів імпортного газу. Однак у вихідні дні відбір було скорочено, і перебраний газ вже повернули Газпрому. Про це повідомляє ZN.UA.

На сьогодні відбір імпортного газу для потреб України становить 117-120 млн кубометрів на добу.

Як повідомило джерело у Нафтогазі, загальне середньодобове споживання газу в Україні в останні три доби вирівнялося на рівні 320 млн кубометрів. З них майже 140 млн кубометрів - відбір газу з українських підземних газових сховищ (ПСГ), 117-120 млн кубометрів - відбір імпортного газу з газопроводів і 57 млн ​​кубометрів - газ, що видобувається в Україні.

За інформацією, отриманою з Міненерговуглепрома, нині в Україні імпортується газ за двома контрактами - між Газпромом і Нафтогазом, а також за контрактом з імпортером газу (російського, середньоазіатського) з Ostсhem Group Дмитра Фірташа.

Як стало відомо ZN.UA, днями власник Ostchem домовився про постачання імпортного газу на свої хімічні підприємства. Подробиці цього контракту поки не розголошуються. Відомо, що раніше свої потреби у природному газі на 2012 рік компанія Фірташа позначила на рівні не менше 6 млрд кубометрів.

Нафтогаз раніше подав заявку до Газпрому на імпорт у січні поточного року 2,4 млрд кубометрів газу при можливому контрактному обсязі 3,1 млрд кубометрів. З початку року по 27 січня, за інформацією ZN.UA, Нафтогаз імпортував майже 2,2 млрд кубометрів і прогнозує, що не перевищить заявлений на січень обсяг імпорту газу.

Зниження температури у Російській Федерації також змусило Газпром відбирати максимальну кількість газу зі своїх підземних газосховищ для забезпечення потреб вітчизняних споживачів (тільки за 28 січня з російських ПСГ було відібрано 613,1 млн кубометрів газу). При цьому Газпром звернувся до імпортерів свого газу в Європі з проханням почати відбір із резервів підземних сховищ газу в Європі.

І хоча там запаси ПСГ невеликі, наприклад, у порівнянні з запасами українських ПСГ, це дозволяє на деякий час утримувати ситуацію в межах допустимих робочих режимів газотранспортної системи.

Таким чином, за три останні доби єдина газотранспортна система РФ утримує режими стабільної роботи завдяки зниженню відбору газу з експортних газопроводів.

Раніше українська влада неодноразово заявляла, що скоротить споживання російського газу до 27 млрд кубометрів на рік.

Нагадаємо, Нафтогаз у середині січня більш ніж удвічі збільшив відбір імпортного газу, порівняно з першою половиною місяця.

Як пояснило джерело в Міненерго, Україна змушена була збільшити закупівлі російського газу через похолодання в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.