НОВИНИ

МОЗ: за останні 10 років в Україні не було жодної смерті від вакцинації

За останні 10 років в Україні не було жодного смертельного випадку від вакцинації. Про це повідомив головний спеціаліст управління громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, головний спеціаліст відділу профілактики МОЗ Сергій Платов.

"Протягом щонайменше 10 років жодного випадку ми не реєстрували ... На сьогоднішній день і за останні роки жодного випадку смерті дітей від вакцинації у нас не було", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

Як пояснив Платов, всі події, зокрема смертельні випадки, які відбуваються протягом 30 днів після щеплення, розслідує спеціальна комісія і встановлює причини. Серія вакцини, яка була використана, відправляється на карантин і не застосовується на період розслідування.

"Я вам можу сказати, що офіційно за минулий рік у нас не було ні одного випадку (смертельного – Ред.) від вакцинації", - зазначив він.

За словами Платова, всі висновки комісії, які було зроблено і розслідувано, підтвердили, що жодним чином вакцина не була причиною смерті дітей.

"За минулий рік всі випадки (смертельні – Ред.), які ми маємо, пов'язані в часі з проведенням вакцинації", - підкреслив фахівець МОЗ.

Нагадаємо, питання про безпеку щеплень виникали в Україні протягом останніх років. Зокрема, воно порушувалося у 2009 році після смерті чотирьох немовлят на Сході країни. Незадовго до смерті всі діти були вакциновані дорогим, сучасним і нібито абсолютно безпечним препаратом "Пентаксим".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.