НОВИНИ

Ходорковскій радить російській опозиції активізувати протести

Колишній співвласник ЮКОСу Міхаіл Ходорковскій заявив в інтерв'ю журналу The New Times, що новій російській опозиції варто вдатися до ескалації ненасильницького протесту.

На його думку, від того як влада буде виконувати вимоги опозиціонерів залежить перехід до нової, нормальної конкурентної політики та системи політичного представництва.

Нинішню політичну вертикаль Росії Ходорковський назвав «архаїчною».

На думку колишнього глави ЮКОСа, посередниками на переговорах влади й опозиції мають виступати люди, які беруть участь у нинішніх виборах.

Ходорковський назвав метою опозиції чесну владу і закликав організувати масовий контроль на виборчих дільницях.

Як повідомлялось, раніше Ходорковскій заявляв, що  на президентських виборах Путін, «безсумнівно, буде беззаперечним лідером за результатами голосування, адже він фактично «зачистив» реальну політичну опозицію і масові незалежні ЗМІ в Росії».

«Йдеться взагалі не про вибори, а про механізм збереження влади однією і тією ж групою людей. І оскільки альтернативи «Путін чи Мєдвєдєв», як виявилося, не існує, можливостей для реформування, на мій погляд, - немає. Путін як президент - це шість або 12 додаткових років, які будуть втрачені для моєї країни», - вважає екс-керівник ЮКОСа.

Нагадаємо, у грудні 2010 року колишніх співвласників компанії «ЮКОС» Міхаіла Ходорковского і Платонпа Лєбєдєва було засуджено Хамовницьким судом Москви до шести років ув’язнення. Їх визнали винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів. За рішенням суду, вони перебуватимуть за ґратами до 2017 року.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс рішення за скаргою Ходорковского від 2004 року, яким зобов'язав Російську Федерацію виплатити колишньому олігархові 10 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 14 500 євро - як покриття судових витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.