НОВИНИ

Італія ввела плату до 200 євро за отримання дозволу на проживання

З 30 січня в Італії вводять податок на видачу і продовження дозволу на проживання для іммігрантів - 80 євро на термін від трьох місяців до одного року і 200 євро - за отримання дозволу на більш тривалий час.

Відповідне рішення про податок внесено до бюджетного закону ще урядом Берлусконі. Рішення ініціювали міністр внутрішніх справ і міністр економіки уряду Берлусконі. Але після численних протестів громадськості та асоціацій іммігрантів, прем'єр-міністр Маріо Монті призупинив дію закону, почавши серію консультацій із зацікавленими сторонами для внесення поправок.

Міністр внутрішніх справ Анна Марія Канчелліері і міністр у справах інтеграції Андреа Ріккарді неодноразово запевняли, що буде передбачено скасування цього податку для окремих категорій іммігрантів. Насамперед, мова йшла про багатодітні родини та малозабезпечених.

Однак, під час засідань «круглого столу» за участю асоціацій іммігрантів, досягти компромісу не вдалося. Це і спричинило за собою рішення уряду - стягувати податок з іммігрантів, які звернулися з заявою про видачу або продовження посвідки на проживання.

Як повідомлялось, термін дії дозволу на проживання закінчився у 600 тисяч трудових мігрантів в Італії. За оцінками доброчинної організації католицької церкви Caritas, майже 350 тисяч мігрантів втратили роботу через економічну кризу і мають значні труднощі з працевлаштуванням.

Як повідомлялось, у січні 2011 року уряд Італії надав дозволи на легальну роботу майже 100 тисячам імігрантам. Для громадян України виділено квоту в 1 800 дозволів.

За інформацією Християнського товариства українців в Італії нині в країні працює майже 200 тисяч українців.

Нагадаємо, у листопаді 2010 року в Італі розпочав роботу 141-й канал супутникового телебачення SKY для імігрантів - вихідців з України, Марокко, Румунії, Філіпін та Латинської Америки. Україномовні передачі виходять в ефір щосуботи.