НОВИНИ

У Молдові продовжуються масові акції протесту

У Молдові продовжуються масові акції проти владного альянсу «За європейську інтеграцію», які тривають вже тиждень.

Сьогодні центральну площу Кишинева знову заповнили прихильники Комітету із захисту Конституції і демократії. Комітет був створений нещодавно, після того, як лідери альянсу «За європейську інтеграцію» висунули ідею проведення референдуму для зниження кількості голосів депутатів, необхідних для обрання президента Молдови. Наразі для цього необхідно 61 голос депутатів парламенту, альянс же пропонує знизити цю норму до 52.

За даними лідера християнсько-демократичної партії, одного з організаторів Комітету із захисту Конституції і демократії Юрія Рошки, протестувальників на центральній площі було майже чотири тисячі. Вони скандували заклики до відставки чинної влади, тримали гасла, що закликають до відставки правлячого альянсу, встановлення в країні дійсної демократії.

За словами організаторів акції, Комітет із захисту Конституції і демократії має намір проводити масові маніфестації протесту проти чинної влади доти, доки вона добровільно не піде у відставку і не буде призначено дострокових парламентських виборів.

Нагадаємо, нещодавно Конституційний суд Молдови визнав незаконними вибори президента, що пройшли 16 грудня 2011 року.

Як відомо, Молдова вже більше двох років живе без обраного президента, що є світовим рекордом.

Колишній президент Молдови, комуніст Володимир Воронін подав у відставку після того, як обіймав пост глави держави 2 чотирирічні терміни поспіль.

Дострокові вибори президента вже проводили 29 липня 2009 і 28 листопада 2010 року, але ситуація не змінилася настільки, щоб парламентська більшість змогла обрати президента.

Молдова є парламентською республікою і президента обирає парламент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.