НОВИНИ

Горбачов закликав провести в Росії референдум для ліквідації «самодержавства»

Колишній президент СРСР Міхаїл Горбачов закликав до проведення в Росії референдуму про політичні та конституційні реформи, які ліквідували б «самодержавство» і гарантували народовладдя.

Колишній президент вважає, що на необхідність такого референдуму вказують масові акції протесту, що відбулися наприкінці минулого року в Москві та інших російських містах.

«Грудень 2011 змінив суспільно-політичну ситуацію в Росії. Суспільство прокинулося. Воно заявляє про свої права. Якщо спочатку влада сподівалася пережити протести, то незабаром стало ясно: не вийде. Не «пронесе», - пише Горбачов у статті під назвою "Отже, народний референдум!», опублікованій в «Новой газете».

На думку колишнього радянського лідера, «справа не тільки в обуренні громадян підтасовуванням результатів виборів».

«Люди хочуть не просто зміни конкретних осіб, винних у фальсифікації, а й зміни політичної системи», - написав він.

Щодо нинішньої російської влади, то вона, на думку Горбачова, не готова виконати ці вимоги.

«Влада визначилася у своїй стратегії: «зосередитися», зберегти статус-кво, забезпечити обрання Владіміра Путіна президентом. Використати для цього той самий адміністративний ресурс і медійні пропагандистські засоби, орієнтуючись на так звану «путінську більшість», - пише він у своїй статті.

Екс-президент СРСР робить висновок, що для політичної та економічної модернізації Росії необхідно оновлення Конституції.

«Реальний шлях до цього – референдум», - вважає Горбачов і закликає винести на референдум одне питання: «Чи підтримуєте ви політичну і конституційну реформи, які ліквідували б «самодержавство» і гарантували народовладдя?».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.