НОВИНИ

Захист Тимошенко ще не ознайомився з матеріалами "кіотської" справи та машин Opel Combo

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко та її адвокати продовжують знайомитися з матеріалами справ за Кіотським протоколом і машинам "швидкої допомоги". Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів генеральний прокурор Віктор Пшонка.

За його словами, у той час як "газова справа" налічує 14 томів матеріалів, справи по Кіотському протоколу та автомобілів "швидкої допомоги" складаються з 193 томів, «з якими також треба ознайомитися».

«Станом на сьогоднішній день адвокати вивчили більше 100 томів», - заявив Пшонка.

«До речі, по цих справах у Юлії Володимирівни інші адвокати. Вони хоч і не з великим бажанням, але знайомляться. Тобто, передача справи в суд залежить від позиції обвинуваченої та її захисників щодо активності ознайомлення з матеріалами», - заявив генпрокурор.

Пшонка додав, що «у слідчого є право звернутися до суду, якщо процес ознайомлення буде навмисно і необгрунтовано затягуватися».

Нагадаємо, слідство у цих справах завершилося близько року тому.

Тимошенко підозрюють в нецільовому використанні коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів за Кіотським протоколом (ч. 3 ст. 365 ККУ).

Крім того, екс-прем’єра звинувачують в тому, що вона, будучи прем'єром, використала не за призначенням 67 млн гривень із державного бюджету, виділені під гарантію уряду на закупівлю й ввезення у країну 1 тис. автомобілів Opel Combo нібито для медичних цілей.

Ці дві справи були об'єднані в одне провадження.

Як відомо, Тимошенко відбуває покарання за вироком суду від 11 жовтня щодо "газової справи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.